تصویر مقاله علل خرابی

۷ علت خرابی صفحه کلاچ

این روزها خودروهای دنده اتوماتیک حسابی مد شده‌اند، شاید دلیل اصلی آن ترافیک های سنگینی باشه که هر روز کلی ازمون وقت میگیره. ولی هنوز هم بیشتر خودروهای در حال تردد در خیابانها از گیربکس دستی استفاده می کنند. کلاچ، به صورت یک پدال یا کمی علمی تر اهرم مکانیکی در زیر پای راننده قرار دارد. فکر کنم همه موافق باشند که لذت رانندگی حرفه ای فقط با فشردن پدال کلاچ و تعویض دهنده به موقع است که تجربه میشه. مجموعه کلاچ خودروهای دنده دستی در صورت استفاده صحیح می‌تواند عمر بیشتری داشته باشد. درست متوجه شدید «استفاده صحیح» می تونه کلی تو هزینه های نگهداری دیسک و صفحه کلاچ صرفه جویی کنه.

ادامه مطلب

تصویر نشانه های خرابی کلاچ

نشانه‌های خرابی کلاچ و فرارسیدن زمان تعویض

هنگامی که قطعه ای مثل صفحه کلاچ که نقش مهمی در حرکت خودرو دارد خراب شود، حرکت خودرو با مشکلاتی روبرو می شود که می توان با توجه به آن ها فهمید که دیگر زمان تعویض صفحه کلاچ خودروی شما رسیده است. ما در اینجا برخی از این علائم و نشانه ها را لیست کرده ایم تا با استفاده از این موارد، زمان تعویض صفحه کلاچ خودروی خود را تخمین بزنید.

ادامه مطلب

تصویر عملکرد کلاچ خودرو

کلاچ خودرو چگونه کار می کند؟

در همه خودروهایی که به گیربکس دستی مجهز هستند، بین موتور و گیربکس قطعه‌ای به نام صفحه کلاچ وجود دارد. صفحه کلاچ به راننده اجازه می‌دهد خودرو را از حالت سکون به حرکت در بیاورد و دنده‌ها را عوض کند. صفحه کلاچ روکشی سخت دارد ولی هر چند وقت یک‌بار ساییده و فرسوده می‌شود و باید آن را تعویض کرد.

ادامه مطلب

تصویر مقاله راهنمایی خرید صفحه کلاچ

راهنمای خرید و انتخاب دیسک و صفحه کلاچ

دیسک و صفحه کلاچ موردی است که همانند بسیاری از قطعات دیگر خودرو نیاز به تعویض آن پیدا می‌کنید و قطعه‌ای مصرفی محسوب می‌شود. روش‌هایی وجود دارد که می‌توان از نزدیک شدن زمان تعویض دیسک و صفحه با خبر شد.

ادامه مطلب