کیت صفحه کلاچ

نشانه‌های خرابی کلاچ و فرارسیدن زمان تعویض

تصویر نشانه های خرابی کلاچ

هنگامی که قطعه ای مثل صفحه کلاچ که نقش مهمی در حرکت خودرو دارد خراب شود، حرکت خودرو با مشکلاتی روبرو می شود که می توان با توجه به آن ها فهمید که دیگر زمان تعویض صفحه کلاچ خودروی شما رسیده است. ما در اینجا برخی از این علائم و نشانه ها را لیست کرده ایم تا با استفاده از این موارد، زمان تعویض صفحه کلاچ خودروی خود را تخمین بزنید.

  1. سنگین کار کردن خودرو می تواند یکی از این نشانه ها باشد. به عبارت دیگر اگر خودروی شما گاز زیادی می خورد اما شتاب خوبی ندارد، ممکن است مشکل از تمام شدن صفحه کلاچ آن باشد.
  2. اگر برای حرکت خودرو از حالت سکون به حرکت، نیاز دارید تا پدال گاز را بفشارید و قدرت بیشتری به موتور اعمال کنید، احتمالا برای صفحه کلاچ مشکلی بوجود آمده است.
  3. به درستی جا نخوردن دنده ها نیز می تواند یکی دیگر از نشانه های خرابی صفحه کلاچ خودرو باشد.
  4. لرزش خودرو در زمانی که قصد حرکت داریم نیز می تواند دلیلی بر فرا رسیدن زمان تعویض صفحه کلاچ باشد. اگر هنگامی که قصد داریم خودروی خود را از حالت سکون خارج کنیم، موتور خودرو دچار لرزش غیر عادی شده باشد، به احتمال بسیار صفحه کلاچ خودروی شما تمام شده است.
  5. سفت شدن کلاچ نیز نشانه ای از خرابی صفحه کلاچ می باشد. معمولا این مشکل هم با تمام شدن صفحه کلاچ و هم با از رگلاژ درآمدن آن ارتباط دارد. بنابراین اگر این مشکل برای خودروی شما پیش آمده است، پیشنهاد می شود قبل از اقدام به تعویض، ابتدا صفحه کلاچ را رگلاژ دوباره نمایید.
  6. یکی دیگر از روش های تست صفحه کلاچ، حرکت نمودن با دنده دو خودرو می باشد. خودرو را به حالت سکون برده و سپس آن را در دنده دو قرار دهید. سپس پای خود را به سرعت از روی کلاچ بردارید. اگر خودرو شروع به حرکت نمود به معنای آن است که زمان تعویض صفحه کلاچ فرا رسیده است اما اگر خاموش شد، یعنی صفحه کلاچ هنوز می تواند برای شما کار کند.
  7. عدم عملکرد قابل قبول در سربالایی ها نیز می تواند دلیل دیگری بر خرابی صفحه کلاچ باشد. اگر خودروی ما سر بالایی ها را نمی تواند به خوبی پشت سر بگذارد، ممکن است تمام شدن صفحه کلاچ دلیل آن باشد.

مزایای خرید دیسک و صفحه کلاچ خودرو از فروشگاه آنلاین آریا کلاچ

لوگو و توضیحات اسلایدر

افزایش بی‌سابقه قیمت دلار در چند ماه اخیر باعث بالا رفتن قیمت بسیاری از کالاهای ضروری شده است. لوازم خودرو به خصوص دیسک و صفحه کلاچ نیز از این قاعده مستثنا نبوده و به دلیل وارداتی بودن این قطعات قیمتهای بسیار بالایی دارند. از آنجا که وقتی زمان تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو فرا می‌رسد باعث بروز مشکلاتی چون افزایش مصرف بنزین، افت شتاب خودرو و داغ شدن سیستم تعلیق بایستی هر چه زودتر تعویض شود.

تیم آریا کلاچ متکی به تجریه خود و بهره بردن از لوازم مصرفی درجه یک دیسک و صفحه خودرو شما را بازسازی نموده و برای مدت شش ماه ضمانت می‌کنند تا مشتریان با خیالی آسوده بتوانند از خدمات آریا کلاچ استفاده کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید